karanlıkgece

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
karanlıkgece

karanlıkgece

...ANNE ...

...SmG...
    ...SmG...
    Admin

...ANNE ... Empty ...ANNE ...

Mesaj  ...SmG... Çarş. Mart 25, 2009 10:17 pm

Doğmak üzere olan bir çocuk, dünyaya gideceği gün Allah’a sormuş: “Bu kadar küçük ve korunmasızken dünyada nasıl yaşayacağım?”

Allah, “Meleklerimin arasından senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor olacak ve seni hep koruyacak.” diye cevap verir.
    - Ben burada, Cennet’te hiçbir şey yapmadan, şarkı söylüyor ve gülümsüyorum, ben böyle çok mutluyum.
    - Senin meleğin de sana şarkılar söyleyecek ve sana hergün gülecek. Sen de o meleğin sevgisini hissedeceksin ve mutlu olacaksın.
    - Peki insanlar benimle konuştuklarında, ben onları nasıl anlayacağım, ben onların dilini bilmiyorum ki.
    - Meleğin sana dünyadaki sözlerin en güzelini ve en tatlısını söyleyecek ve görebileceğin en büyük sabır ve ilgi ile sana konuşmayı öğretecek.
    - Seninle konuşmak istediğim zaman ne yapacağım?
    - Meleğin senin ellerini birleştirecek ve sana dua etmeyi öğretecek.
    - Duydum ki dünyada kötü insanlar varmış. Beni kim koruyacak?
    - Merak etme, meleğin seni hayatı pahasına dahi olsa savunacak.
    - Ama ben seni göremeyeceğim için çok mutsuz olacağım.
    - Meleğin sürekli sana benden bahsedecek ve sana bana nasıl tekrar ulaşabileceğini anlatacak, ama beni göremesen de ben hep senin yanında olacağım.
    Tam o sırada, Cennetteki huzur ortamına dünyanın homurtuları karışmaya başlar. Dünyaya gitmek üzere olduğunu anlayan çocuk aceleyle son sorusunu sorar:
    - Peki Allah’ım şimdi gitmek üzereyim, lütfen bana o meleğin ismini söyler misin?
    - Meleğin ismi önemli değil, sen ona “Anne” diyeceksin

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 6:14 am